Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Współpraca

Jako prężnie działający Wolontariat współpracujemy oraz popieramy incjatywy wielu instytucji, buy information pills stowarzyszeń czy działań osób prywatnych. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi.

 

Portal organizacji pozarządowych NGO

Portal ngo.pl to największy portal zajmujacy się tematykš społeczeństwa obywatelskiego. Na biezaco informuje o tym, ailment co dzieje się w III sektorze, inicjuje dyskusje na wazne tematy, promuje ciekawe wydarzenia. Słuzy pomoca stowarzyszeniom i fundacjom m.in. w zakresie zarzadzania organizacjš, prawa, księgowosci czy zdobywania funduszy, a takze informuje o działaniach prowadzonych przez organizacje. Dostarcza wiedzy na temat kondycji społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Jest równiez zródłem informacji dla mediów, biznesu , instytucji publicznych oraz jednostek samorzšdu terytorialnego, które współpracujš z organizacjami, bzdz sz zainteresowane nawišzaniem takiej współpracy.

W jego tworzeniu uczestniczy kilkadziesiat organizacji i instytucji, a korzysta z niego ponad 7 mln użytkowników rocznie. Portal to jedyne w Polsce tak kompleksowe medium docierajšce do sektora organizacji pozarzadowych.

 

Pomocna Mama

Pomocna Mama jest szczególnym przedsięwzięciem, ponieważ powstał z potrzeby serca. Jego inicjatorka - Lidia Bukowska od wielu lat zajmowała się działalnościa charytatywna, gdy została mama, to nowe doświadczenie skłoniło ja do refleksji. Jako mama zapragnęła pomóc innym mamom. Wiedziała bowiem, że pojawienie się nowego członka w rodzinie to nie tylko radość, szczęście i nowe obowiazki, ale także wydatki. Pomysł doczekał się realizacji w lipcu 2011 roku, gdy okazało się, że sa ludzie, którzy myśla podobnie i sa gotowi wesprzeć Lidkę w działaniach. Fundacja Pomocna Mama zakłada nie tylko udzielanie pomocy materialnej, jest on także forma aktywizacji rodziców.

 

Wolontariat Wielkopolski

Stowarzyszenie Wolontariat Wielkopolski jest organizacjš non-profit działajaca na terenie Wielkopolski od pazdziernika 2009 roku. W jego skład wchodza osoby, które chca zrobić coś dobrego dla innych. Wolontariusze za pomoca biura pośrednictwa pracy stworzonego właśnie dla nich, moga udzielać się w organizacjach, instytucjach oraz pomagać osobom prywatnym. Przynosi to wymierne korzyści w postaci satysfakcji i doświadczenia, które dzięki temu zdobywajš oraz wsparcia dla tych wszystkich, którzy tej pomocy oczekuja.

 

PROJEKTOR - Wolontariat Studencki

PROJEKTOR - wolontariat studencki to Program społeczny stwarzajšcy przestrzeń dla Twojego twórczego działania. Miejsce, w którym swojš energię i zainteresowania możesz zmienić w kreatywne projekty edukacyjne. Naszym celem jest dotarcie do dzieci i młodzieży z małych miejscowosci z aktywnoscia i wiedzš studentów. Chcemy przekazywać uczniom pozytywne wzorce osobowe i swoja postawa zachęcać ich do dalszego rozwoju. Pokazywać nowe horyzonty, wspólnie odnajdywać zainteresowania i razem spędzać czas.

 

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Stowarzyszenie ?mali bracia Ubogich? przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce. Pragniemy docierać do osób najbardziej potrzebujących naszej pomocy, do tych, dla których największą bolączką jest samotność. Nasi wolontariusze to nie tylko pomocnicy osób starszych, ale przede wszystkim ich przyjaciele. Odwiedzają osoby mieszkające samotnie, troszczą się o ich zdrowie i kondycję psychiczną. Towarzyszą seniorom na co dzień, rozmawiają, chodzą na spacery, do teatru, na wystawy. Organizują krótkie wycieczki za miasto. Pamiętają o uroczystościach typu urodziny czy imieniny podopiecznych. Nie zapominają też o samotnych seniorach w czasie Świąt (co roku, dzięki Darczyńcom, Stowarzyszenie organizuje spotkania świąteczne, dbając o dekoracje, poczęstunek i serdeczny nastrój). We wszystkich swoich działaniach wolontariusze i pracownicy ?małych braci? kierują się mottem: ?kwiaty przed chlebem?. Ta dewiza podkreśla znaczenie tworzenia relacji opartych na przyjaźni i empatii pomiędzy wolontariuszem a podopiecznym. Naszym celem jest poprawa jakości życia osób starszych poprzez przeciwdziałanie ich izolacji i wyobcowaniu społecznemu."

 

Dla Studenta

Portal dlaStudenta.pl obejmuje patronatami medialnymi między innymi: imprezy, koncerty, wydarzenia kulturalne, akcje społeczne oraz wydarzenia zwiazane z życiem uczelni - aktywnościš samorzšdów i organizacji studenckich oraz kół naukowych. Od poczatku działalności nawiazaliśmy współpracę z wieloma podmiotami: uczelniami, szkołami językowymi, firmami ubezpieczeniowymi, work & travel, bankami, restauracjami, klubami, zespołami muzycznymi... Praktycznie wszystkie nadal z nami współpracuja - teraz już na zasadach ścisłego partnerstwa wspieraja studentów.

 

Restauracja Mega Pizza

 

Restauracja Mega Pizza znajdująca się Poznaniu, która wspiera naszych wolontariuszy podczas prowadzonych przez nich akcji charytatywnych i nie tylko. Zapewniają pyszne i ciepłe jedzenie które dodaje sił i daje możliwość niesienia jeszcze większej ilości pomocy za co serdecznie dziękujemy

 

Nauka gry na gitarze 

Jeśli chciałbyś nauczyć się gry na gitarze lub dopracować zdobyte już umiejętności, to ogłoszenie z pewnością Cię zainteresuje. Lekcji gry na gitarze udziela pedagog, laureat wielu konkursów, pracownik w prywatnej szkole muzycznej a ponad to nasz kolega, były wolontariusz.

Kontakt:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. nr tel. 721 136 259

 

 

 

Aktualności

  • Nowy rok akademicki!

     Drodzy Wolontariusze! Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Z pewnością będzie to ekscytujący rok pełen wyzwań. Już teraz zapraszamy do współpracy oraz na ciepłą herbatę do pokoju Volontario! Odwiedźcie nas także koniecznie na Facebooku!  Do zobaczenia!