Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

O Nas

VOLONTARIO to Wydziałowe Centrum Wolontariatu działające na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Współpracujemy ze szkołami podstawowymi, prostate świetlicami szkolnymi i socjoterapeutycznymi, przedszkolami oraz wszelkiego rodzaju placówkami opieki całkowitej. Oprócz pomocy stałej, organizujemy wiele imprez cyklicznych i okolicznościowych. Są to np. Dzień Kobiet, podczas którego promujemy profilaktykę raka piersi i szyjki macicy oraz Dzień Dziecka, na którym naszymi gośćmi jest ponad 400 przedszkolaków. Nasza duma są coroczne rajdy "Studenci Dzieciom" dla dzieci z Domów Dziecka z terenów Wielkopolski oraz imprezy noworoczne dla seniorów i osób z niepełnosprawnością w Szamotułach. Bierzemy udział w ogólnopolskich akacjach, takich jak Szlachetna Paczka oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Współpracujemy z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami: Wolontariat Wielkopolski. Komitet Ochrony Praw Dziecka, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci ze Złożona Niepełnosprawnością "Potrafię więcej" Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa, Wielkopolskie Centrum Onkologii, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy i innymi. Umożliwiamy także młodym ludziom udział w wielu warsztatach i szkoleniach np. szkolenia przygotowujące do pracy z dziećmi z ADHD czy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym oraz szkolenia do pomocy ludziom starszym w hospicjum.

Z każdym dniem nasze doświadczenie pogłębia się, staramy się bowiem o rozwój naszych kompetencji, kontaktów i dokonań. Potrzebujemy ludzi młodych, odpowiedzialnych i chętnych do pomocy. Zapraszamy do nas wszystkich - zarówno tych którzy pomocy potrzebują, jak i tych, którzy chcą jej udzielać.

Praca w naszym wolontariacie to nie tylko okazja do zrobienia czegoś dobrego, pomocy innym i rozwoju siebie. To także ciężka praca w jednym okresie i wspaniała zabawa w drugim, okazja do poznania nowych ludzi i do zaangażowania w życie społeczności studentów pedagogiki. Zajęcia te dają zawsze wiele satysfakcji, uśmiechu i poczucia spełnienia. Jesteśmy więc otwarci na wszystkich ludzi, którzy czują, że praca wolontariusza to coś dla nich.

Skontaktuj się z nami - na pewno nie pożałujesz!

• Nowy rok akademicki!

Drodzy Wolontariusze! Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Z pewnością będzie to ekscytujący rok pełen wyzwań. Już teraz zapraszamy do współpracy oraz na ciepłą herbatę do pokoju Volontario! Odwiedźcie nas także koniecznie na Facebooku!  Do zobaczenia!