Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Harmonogram

WYDZIAŁOWE CENTRUM WOLONTARIATU ?VOLONTARIO?

RAMOWY PROGRAM IMPREZ NA ROK AKADEMICKI 2013/2014

 

Październik 2013 - Maj 2014 - Kolorowy Uniwersytet

Kolorowy Uniwersytet to niezwykły, search całoroczny projekt dla najmłodszych pod patronatem Prorektora UAM prof. dr hab. Zbigniewa Pilarczyka. Volontario opiekuje się małymi studentami podczas trwania wykładów.

27.11.2013 - Andrzejki

Gry, order wróżby, konkursy i zabawy andrzejkowe organizowane przez Volontario dla dzieci z wybranych świetlic środowiskowych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.

4.12.2013 - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Podczas tego wyjątkowego święta każdego wolontariusza przypominamy jak bardzo istotna jest nasza praca na rzecz drugiego człowieka. Tegoroczny MDW odbędzie się w formie targów. Podczas nich każdy zainteresowany będzie mógł poszukać odpowiadającej mu formy wolontariatu, a także nawiązać kontakt z placówkami i instytucjami.

7-8.12.2013 ? Studencka Paczka

W tym roku Wydziałowe Centrum Wolontariatu WSE UAM organizuje pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin. To niezwykła okazja dla zobaczenia na własne oczy bożonarodzeniowej magii. Może dzięki naszym prezentom wiele rodzin będzie miało szansę przeżyć piękne i niezapomniane święta.

11.12.2013 - Kiermasz Bożonarodzeniowy

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Seniorów z Domu Pobytu Dziennego w Szamotułach przygotowują kartki świąteczne, a także świąteczne prezenty, które później można nabyć na terenie naszego wydziału.

18.12.2013 ? Wigilia na Ugorach

Volontario co roku spędza miłe, świąteczne chwile z mieszkańcami Domu Pomocy i Opieki Społecznej Ugory przy wigilijnym stole.

12.01.2014 ? Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Volontario przy współpracy Kół Naukowych i Samorządu WSE organizuje dla dzieci zabawy, konkursy i atrakcje z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

15.01.2014 - Bal Karnawałowy w Szamotułach

Z okazji zakończenia Karnawału Volontario organizuje Bal Karnawałowy przy udziale seniorów z Domu Dziennego Pobytu, uczestników terapii zajęciowej i dzieci z Domu Dziecka i Świetlicy Socjoterapeutycznej w Szamotułach. Z pewnością nie zabraknie wspaniałej zabawy, muzyki, konkursów i zabaw tanecznych.

Styczeń 2014 ? Prezentacja Kół Naukowych, Volontario i Samorządu

5.03.2014 - Dzień Dawcy Szpiku

Już po raz drugi Volontario chce zjednoczyć swoje siły z Fundacją DKMS Polska i zachęcić studentów do rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku.

2.04.2014 - Kiermasz Wielkanocny

Podobnie jak na święta Bożego Narodzenia na naszym wydziale można zakupić prezenty świąteczne, tym razem z okazji zbliżającej się Wielkanocy wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Seniorów z Domu Pobytu Dziennego w Szamotułach

Maj 2014 - V Konferencja Kół Naukowych WSE UAM

Volontario współpracując z kołami naukowymi pomaga przy organizacji tego wydarzenia, a także wystawia swoich prelegentów.

Maj 2014 - Festyn Rodzinny UAM

Volontario poprzez organizowanie zabaw i innych atrakcji włącza się w przygotowanie pikniku dla pracowników i doktorantów UAM, a także dla ich rodzin.

Maj 2014 - Festiwal Kultury Studentów Kulminacje

Członkowie ?Volontario? oraz kół naukowych WSE i WNS włączają się w organizację Festiwalu. To niezwykłe spotkania z inspirującymi ludźmi, a także szereg wyjątkowych wydarzeń kulturalnych.

Maj 2014 - Festiwal Aktywnych Społeczności Lokalnych

Volontario po raz kolejny będzie mogło nie tylko zadbać o rozrywkę najmłodszych, lecz także pochwalić się naszą działalnością i opowiedzieć o tym, czym się zajmujemy.

17.05.2014 ? XXVI Rajd Wiosenny ?Studenci Dzieciom?

Impreza, która stała się wizytówką Volontario. W jej organizację nasi wolontariusze wkładają wiele serca i wysiłku. Już po raz dwudziesty szósty studentki i studenci WSE przygotują pełną niespodzianek, atrakcji i wspaniałych upominków imprezę dla dzieci z wielkopolskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Tegoroczny rajd odbędzie się w Domu Młodzieży w Poznaniu.

Aktualności

  • Nowy rok akademicki!

     Drodzy Wolontariusze! Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki. Z pewnością będzie to ekscytujący rok pełen wyzwań. Już teraz zapraszamy do współpracy oraz na ciepłą herbatę do pokoju Volontario! Odwiedźcie nas także koniecznie na Facebooku!  Do zobaczenia!